تبلیغات

تولید سالیانه 100 میلیون متر مکعب بتن در کشور

بنا به گفته رییس انجمن بتن ایران سالانه 100 میلیون متر مکعب بتن در کشور تولید می شود.
محسن تدین در گفت و گو با ستاد خبری سومین همایش بتن شرق کشوردر مشهد افزود: 30 میلیون تن از 45 میلیون تن سیمان تولید شده در کشور صرف تولید بتن می شود.
وی با اشاره به تولید سالانه 100 میلیون متر مکعب بتن در کشور گفت: کمتر از 40 درصد از آن به صورت آماده و مابقی در پروژه های عمرانی کشورمانند پل سازی و ساختمان های بزرگ تولید می شود.
تدین ادامه داد: میزان گردش مالی سالانه ناشی از تولید بتن در کشور 5 هزار میلیارد تومان معادل 5 میلیارد دلار می باشد.
وی افزود: در سال گذشته 1.5 میلیارد دلار قیمت سیمان مصرف شده در تولید بتن بوده که در سال جاری با توجه به تولید بیش از 50 میلیون تن سیمان در کشور، این رقم به 2 میلیارد دلار خواهد رسید.

تدین ، سهم بتن های آماده در پروژه های عمرانی را یک سوم کل بتن های تولید شده در کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: بتن های آماده در پروژ ه های عمرانی بخش خصوصی در شهرهای بزرگ و متوسط و پروژه های دولتی استفاده می شود.
رئیس انجمن بتن ایران با اشاره به استانداردهای اجباری لازم در کشور برای بتن های آماده گفت: تاکنون تعداد قابل توجهی از کارگاه های تولید کننده این محصول، مهر استاندارد کیفیت و مقاومت دریافت کرده اند.
وی افزود: در سال های گذشته الزام کارگاه ها به رعایت استاندارد توسط دست اندرکاران آن با جدیت دنبال نشده ولی در سال جاری ، رعایت استانداردهای لازم به منظور ساخت بتن با جدیت توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور دنبال شده است.

تدین در خصوص نظارت بر ساخت بتن های غیرآماده بیان داشت: در پروژه های عمرانی دولتی که از بتن های غیر آماده استفاده می شود نیز کنترل و نظارت هایی از سوی پیمانکاران و ناظرین و آزمایشگاههای ذی صلاح انجام شده ولی در برخی از پروژه های بخش خصوصی دقت لازم انجام می شود.
وی درباره مشکلات پیش روی صنعت بتن در کشور اظهار داشت: نداشتن اطلاعات مناسب درباره بتن از سوی مصرف کنندگان این محصول و خرید جدول های بتنی بدون کیفیت و بی دوام توسط شهرداری ها که باعث دوباره کاری می شود از مهمترین مشکلات این صنعت تولید بتن در کشور است.
تدین با بیان اینکه بیشترین توجه خریداران بتن های آماده متوجه عیار سیمان است ، گفت: ضروری است که توجه مصرف کنندگان جهت خرید به مقاومت بتن سوق داده شود تا عیار بتن تولید شده.
ستاد خبری سومین همایش بتن شرق کشور

مطالب نه چندان بی‌ربط


مسیر شما: اخبار اخبار تولید سالیانه 100 میلیون متر مکعب بتن در کشور