تبلیغات

دریافت ویندوز ۷ از طریق Technet و MSDN امکان پذیر شد

MicroSoft Windows 7شرکت مایکروسافت، رسماً ویندوز ۷ نسخه RTM را جهت دانلود در اختیار کاربران عضو سایت های Technet و MSDN قرار داد.
ویندوز ۷ نسخه RTM از طریق سایت های مذکور تنها به زبان های انگلیسی، آلمانی، ژاپنی، فرانسه و اسپانیایی در دسترس می باشد و در اول ماه اکتوبر دیگر زبان ها نیز ارائه خواهند شد. هر کاربر با دریافت فایل ISO ویندوز ۷ به یک شماره سریال اختصاصی نیز دست می یابد.
انتخاب فایل های ISO جهت نگارش های Home, Premium, Professional و Ultimate ویندوز ۷ به صورت ۳۲ و ۶۴ بیتی محیا می باشد. به همین دلیل حجم فایل های ISO بسته به انتخاب کاربر متفاوت است. بطور مثال:
Windows 7 in 32 bit: 2385.99 MB و  Windows 7 in 64 bit: 3075.30 MB می باشد.

نگارش Windows 7 Starter نیر جهت دانلود در سایت های Technet و MSDN قرار داده شده است.
مایکروسافت اعلام کرده است با توجه به آنکه تنها ساعاتی از انتشار رسمی این نسخه در سایت های مذکور می گذرد، ممکن است کاربران در هنگام دانلود ویندوز ۷ با کاهش سرعت مواجه شوند.
قرار است، نسخه نهایی ویندوز ۷ در تاریخ ۲۲ ماه اکتوبر سال جاری، برای عموم در بازار منتشر شود.
Microsoft Windows 7 Ultimate نام هفتمین نسخه و جدیدترین ویرایش سیستم عامل محبوب مایکروسافت یعنی ویندوز است که پس از انتشار ویندوز ویستا و سرو صدای بسیاری که آن ویندوز به پا کرد، مایکروسافت با انتشار ویندوز 7 قصد دارد تا تمام ایراد های وارده به ویندوز ویستا را از بین ببرد و این ویندوز را به عنوان نسل نوین سیستم عامل ها برای کاربران منتشر کند.
در ماه جولای 2009 مایکروسافت سر انجام نسخه ای آزمایشی از این ویندوز را برای کمپانی های بزرگ تولید کننده سخت افزار و رایانه منتشر کرد که این نسخه همزمان برای کاربران خانگی نیز قابل استفاده است .


همچنین مدتی پیش کمپانی مایکروسافت قیمت سیستم عامل ویندوز ۷ نگارش بسته خانوادگی (Family Pack) و همچنین نگارش WUA که مخفف Windows Anytime Upgrade می باشد را اعلام نمود.

نگارش WUA از ویندوز ۷ معمولاً بر روی کامپیوترهایی نصب می گردد که در بازار به فروش می رسند و خود زیر مجموعه دو نسخه اصلی Home Premium و Starter می باشد. بدین ترتیب اگر کاربر مایل به ارتقاء سیستم عامل خود به نسخه های بالاتری از ویندوز ۷ باشد می بایست مبلغی را پرداخت نماید. دستورالعمل این پرداختها به صورت زیر خواهد بود:

- ویندوز ۷ نسخه Starter جهت ارتقاء به ویندوز ۷ نسخه Home Premium : مبلغ ۷۹٫۹۹ دلار
- ویندوز ۷ نسخه Home Premium جهت ارتقاء به ویندوز ۷ نسخه Professional : مبلغ ۸۹٫۹۹ دلار
- ویندوز ۷ نسخه Home Premium جهت ارتقاء به ویندوز ۷ نسخه Ultimate : مبلغ ۱۳۹٫۹۹ دلار

بنابراین از تاریخ ۲۲ ماه اکتوبر (پنجشنبه ۳۰ مهرماه) پس از آنکه ویندوز ۷ رسماً در بازار منتشر شد، کاربران می توانند با خرید یک رایانه به دلخواه و با پرداخت هزینه، سیستم عامل نصب شده بر روی آنرا ارتقاء دهند.
امکان ارتقاء ویندوز ۷ نسخه WUA به صورت آنلاین از ۱۳ کشور وجود خواهد داشت که عبارتند از؛ استرالیا، بلژیک، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، هلند، اسپانیا، سوئد، سویس، انگلیس و البته آمریکا.

همچنین، در رابطه با ویندوز ۷ مجهز به بسته خانوادگی (Family Pack) اگر بر روی نسخه Home Premium نصب شده باشد با قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار به فروش خواهد رسید. که البته فروش این نگارش نیز از ۲۲ ماه اکتوبر خواهد بود.

خاطر نشان می سازد با توجه به اینکه عرضه Microsoft Windows 7 Ultimate به 22 اکتبر موکول شده است عده ای سودجو با از عدم آگاهی کاربران ایرانی درخصوص انتشار نسخه نهایی آن، در ایران اقدام فروش نسخه آرمایشی آن به اسم Microsoft Windows 7 Ultimate نموده اند.

 

مطالب نه چندان بی‌ربط


مسیر شما: اخبار اخبار دریافت ویندوز ۷ از طریق Technet و MSDN امکان پذیر شد