تبلیغات

الزامی بودن استفاده از مجریان ساخت و ساز ماهر در ساختمان‌های بالاتر از ‪ ۳۰۰۰‬متر زیربنا

 الزامی بودن استفاده از مجریان ساخت و ساز ماهر در ساختمان‌های بالاتر از ‪ ۳۰۰۰‬متر زیربنا معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر آموزش مجریان ساخت و ساز گفت : در فاز اول و از ابتدای مهرماه استفاده از مجریان ساخت و ساز آموزش دیده برای ساختمان‌های با زیربنای بیشتر از ‪ ۳۰۰۰ ‬  متر مربع الزامی می شود .
همچنین هیربد معصومی در جمع خبرنگاران افزود:
این اقدام با توجه به ماده ‪ ۴‬ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و همچنین در راستای اجرایی کردن مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و با اعلام آمادگی سازمان فنی و حرفه‌ای انجام و اجرا می‌شود .
وی افزود : با این اقدام همه عوامل مربوط به ساخت و ساز آموزش خواهند دید و در مرحله اول استفاده از کارگران ، استادکاران و همچنین عوامل فنی ماهر دارای پروانه مهارت فنی ، برای همه ساختمان‌های در دست احداث با زیر بنای ناخالص بیش از ‪ ۳۰۰۰‬ متر مربع الزامی خواهد شد .
معصومی از اجرایی شدن این بخشنامه از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت : با اجرایی شدن این بخشنامه ، مهندسان ناظر، موظف می‌شوند تا گزارش‌های لازم را در خصوص انجام وظایف و مسئولیت‌های مجری در به کارگیری کارگران ، استادکاران و همچنین عوامل فنی ماهر دارای پروانه مهارت فنی به شهرداری های نواحی و دفاتر خدمات الکترونیک ارائه کنند .
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: همچنین کارفرما و مجری ساختمان نیز مکلف می‌شوند تا اسناد و گزارش‌های مربوطه را در زونکن کارگاهی ثبت و ضبط و نگهداری کنند .
به گفته معصومی ، این بخشنامه در حال حاضر به شهرداران مناطق ‪ ۲۲‬ گانه ابلاغ شده است و شهرداران نواحی موظف هستند تا بر اجرای آن نظارت کنند .

وی تصریح کرد : کارگران و عوامل ساخت و ساز نقش مهمی در ارتقای کیفیت ساختمان دارند و به همین دلیل آموزش و افزایش مهارت این افراد بسیار حائز اهمیت است.

نقل از : خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

 

مطالب نه چندان بی‌ربط


مسیر شما: اخبار اخبار الزامی بودن استفاده از مجریان ساخت و ساز ماهر در ساختمان‌های بالاتر از ‪ ۳۰۰۰‬متر زیربنا