تبلیغات

تولید سیمان افزایش می‌یابد!

تولید سیمان افزایش می‌یابد!بنا به گفته وزیر صنایع و معادن: با طرح‌های در دست اجرای سیمان کشور، تولید این محصول تا پایان سال جاری به 64میلیون تن می‌رسد. علی‌اکبر محرابیان در مراسم افتتاح خط جدید توسعه سیمان مازندران، اظهار داشت: ظرفیت تولید سیمان کشور از 40میلیون تن در سال گذشته در حالی به 55 میلیون تن رسیده است که رکورد خوبی در این زمینه به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: در برنامه فشرده 9ماهه، 17کارخانه سیمان با ظرفیت 15میلیون تن در کشور راه‌اندازی شده است. وزیر صنایع و معادن تاکید کرد: در سال‌های 79 تا 85 به طور متوسط سالانه 2 میلیون تن به ظرفیت تولید سیمان کشور افزوده می‌شد که با رشد قابل توجه 9 ماه گذشته قابل مقایسه نیست.

محرابیان با اشاره به اینکه مهمترین محور توسعه کشور توسعه صنعتی است، تصریح کرد: طرح آمایش صنعت و معدن کشور با استفاده از الگوهای برنامه‌های بالادستی و چشم انداز 20ساله نظام در سراسر کشور آغاز شده است.


وی اضافه کرد: به دلیل مهم بودن، این طرح‌ها در مدت‌ طولانی مورد نقد و بررسی کارشناسان قرار گرفت که مهمترین فاکتور کارشناسی این طرح‌ها استفاده از مزایای هر استان بوده است.

وزیر صنایع و معادن از اختصاص550 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای این طرح خبر داد و بیان کرد: شرکت‌های سهامی عام هر استان در پذیرش اجرای این طرح‌ها در اولویت هستند.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات ارزی نیز به طرح آمایش صنعت و معدن کشور اختصاص داده می‌شود، گفت: زمین‌هایی که این طرح‌ها در آن اجرا می‌شود با تخفیف ویژه به سرمایه‌گذار داده می‌شود.

محرابیان در پایان مازندران را یکی از مستعدترین استان‌ها در توسعه منابع انسانی دانست و گفت: استانداری مازندران باید شرایطی را فراهم کند که نیروهای بومی و متخصص در طرح‌های صنعتی اشتغال‌زا به کارگیری شوند.


مسیر شما: اخبار اخبار تولید سیمان افزایش می‌یابد!