تبلیغات

اخبار

دستورالعمل نحوه انتخاب عوامل و تعیین حق الزحمه خدمات نظارت کارگاهی مشاوران، سال 1390

به استناد ماده 23 قانون برنامه و بودجه و ماده 6 آیین‌نامه استانداردهای اجرایی طرح‌های عمرانی - مصوب 1352 در جارچوب نظام فنی و اجرایی کشور (موضوع تصویبنامه شماره 42339/ت33497 هـ مورخ 1385.4.20 هیات وزیران)، دستورالعمل پیوست در دوازده صفحه به همراه هفت ضمیمه که مبانی آن به تصویب شورای عالی فنی رسیده است، از نوع گروه دوم (لازم الاجرا) برای انتخاب عوامل و تعیین حق الزحمه خدمات کارگاهی مشاوران ابلاغ می‌شود؛ تا در قراردادهایی که پس از تاریخ این بخشنامه منعقد می‌شوند و همچنین خدمات از تاریخ 1390.1.1 به قراردادهای منعقد شده به مورد اجرا گذاشته شود.

ادامه مطلب...

آلیاژ فوق انعطاف پذیر و ساختمان های مقاوم در برابر زلزله

دانشمندان گروه علوم مواد دانشگاه توکیو ، آلیاژی انعطاف پذیر (Superelastic) از توسعه آلیاژ آهن بدست آوردند که پس از تغییر شکل، تحت درجه حرارت های متفاوت به شکل نخست خود باز گردد.
این فلز برای مقاوم نمودن ساختمان ها در برابر زلزله کاربرد دارد. به گزارش سرویس خبری PhysOrg.com ، محققان ژاپنی امیدوارند به زودی بتوانند از این آلیاژ در ساخت ساختمان های ضد لرزه ای استفاده کنند که در برابر لرزه های شدید ناشی از زلزله مقاومت بالایی از خود نشان دهند. طبق گفته مدیر این گروه توشی هیرو اموری در مصاحبه با خبرگذاری رویترز با اضافه کردن مقدار کمی نیکل به آلیاژ آهنی دریافتند ماده جدید می تواند پس از تغییر شکل تحت حرارتی از منفی 196 درجه سلسیوس گرفته تا 240 درجه سلسیوس به شکل اولیه خود بازگردد.

ادامه مطلب...

مسابقات کشوری سازه های ماکارونی

مسابقات کشوری سازه های ماکارونیاولین دوره‌ی مسابقات کشوری سازه های ماکارونی مؤسسه‌ی آموزش عالی خاوران مشهد
زمان برگزاری :4و5 آبان ماه 89
اخرین مهلت ثبت نام : 28/7/89
محل برگزاری : سالن همایش نمایشگاه‌ بین المللی مشهد

ویژگی های مسابقه
- پخش زنده‌ی اینترنتی مسابقات
- حضور دو داورملی مسابقات پل ماکارونی در مشهد
- پوشش خبری مسابقه از طریق صدا و سیمای استانی
- حضور بیش از هفتاد تیم از دانشگاه ها و پژوهش سراهای سراسر کشور
- فراهم کردن محل اسکان برای تیم های شرکت کننده
ادامه مطلب...

برگزاری دوره بازرسی فنی جوش به روش بازدید چشمی (VT)

شرکت بازرسی فنی توس آزمون در راستای برگزاری دوره های بازرسی جوش و آزمایش های غیرمخرب (NDT) دوره بازرسی چشمی جوش (Visual Inspection Testing - V.T) را بر اساس استاندارد انجمن آزمایش های غیرمخرب آمریکا ASNT Level I,II در 15 تیرماه سال جاری برگزار خواهد نمود. علاقمندان می توانند جهت شرکت و ثبت نام در این دوره با بخش آموزش شرکت بازرسی فنی توس آزمون تماس حاصل نمایند.

شرایط دوره بازرسی فنی جوش به روش بازدید چشمی به شرح زیر می باشد

دوره به صورت نیمه وقت طی مدت هفت روز و به زبان فارسی و انگلیسی برگزار می شود.
عنوان دوره : بازرسی و کنترل کیفی جوش
کد دوره : VT
مدت دوره : 46 ساعت
نوع گواهینامه : ASNT Level II
حداکثر ظرفیت : 15 نفر
کارگاه آموزشی: دارد
تاریخ برگزاری دوره : از روز سه شنبه 15تیرماه بوده و تا روز شنبه 19تیرماه خواهد داشت.

ادامه مطلب...

مسابقه ملی بتن ناتراوا

شرایط  و اهداف مسابقه ملی بتن ناتراوای پر مقاومت با حداقل وزن مخصوص
امروزه با پیشرفت تکنولوزی بتن نیز همگام با دیگر مصالح ساختمانی دستخوش تغییراتی در جهت بهبود خواص از جمله کاهش تراوش و وزن با حفظ یا بهبود سایر خصیصه های مثبت بتن مانند مقاومت فشاری ، کششی ، برشی ، (خمشی و پیچشی) گردیده است و این امر می تواند طراحی ، ساخت و بهره برداری از سازه های هیدرولیکی بتنی را ایمن تر و اقتصادی تر نموده و دوام ، مقاومت در بابر عوامل خورنده کارآیی و بهره وری سازه ها را افزایش دهد .

ادامه مطلب...

صفحه 1 از 23

مطالب نه چندان بی‌ربط